Hackintosh se dá postavit i na platformě AMD. Když stavíme Hackintosh, chceme aby se co nejvíce podobal originálnímu počítači Apple Mac. Proto stavíme Hackintoshe výhradně na platformě Intel.

 

Procesor:

Jakýkoliv Intel procesor. Nejoblíbenější jsou Intel i3, i5 a i7

 

Základní deska:

Hackintosh se dá postavit na jakékoliv zákl. desce. Nejoblíbenější jsou ale desky Gigabyte, u kterých je jednoduché nastavení UEFI Biosu. Dále jsou oblíbené desky Asus a MSI.

 

Grafické karty:

Fungují jak integrované grafické karty v procesorech Intel, tak dedikované karty od AMD či Nvidea. Pokud si koupíte grafickou kartu, která byla někdy v Apple Mac použita, máte jistotu, že pro takovu kartu budete mít ovladač. Bezproblémové jsou karty Nvidea GTX téměř ve všech řadách.

Pozor na analogový výstup grafické karty, který Apple nikdy nepodporoval. Na počítačích Apple Mac funguje jen digitální grafický výstup, takže monitor musíte vždy připojit přes DVI, HDMI nebo Display Port. Starý analogový D-sub nebude fungovat!

 

Paměť:

Stačí běžné DDR3 paměti na rychlosti 1600MHz. Je vhodné je pořizovat v páru a využít tak Dual Channnel.

 

Disky:

Fungují všechny SSD disky a většina HDD disků a SSHD disků. Dříve bývaly problémy s disky Western Digital. Seagate je proto jistější volba.

 

Periferie:

Fungují jak myši, tak klávesnice a web kamery.

 

IO Porty:

Fungují jak síťové porty, audio porty, tak USB včetně USB3 a Thunderboltu.

 

Detailně se výběru komponent pro stavbu Hackintoshe zabýváme v Hackintosh fóru.