Pokud bychom museli na otázku legality Hackintoshe odpovědět jedním slovem, tak je Hackintosh ilegální. Při instalaci operačního systému OS X musíte souhlasit s podmínkami užívání OS X, že Apple software se může instalovat pouze na Apple hardware, což Hackintosh z PC komponent nesplňuje.

 

V praxi to ale vypadá jinak. Pokud si postavíte vlastní Hackintosh a koupíte si originální OS X z AppStore, tak firmě Apple přibyde jeden zákazník a navíc je pravděpodobné, že časem si přikoupíte další Apple maličkosti, např. klávesnici, myš nebo Apple iPhone. Možná že z těchto důvodů Apple existenci Hackintosh komunity toleruje a zatím nedošlo k jedinému obvinění uživatele, který si Hackintosh postavil!

 

Jiná situace by nastala, kdyby se nějaká firma rozhodla prodávat osobní počítače PC s operačním systémem OS X, nebo třeba s možností výběru instalace operačního systému po zakoupení osobního počítače. K takové situaci už v minulosti došlo a Apple tuto firmu okamžitě srazil na kolena.

 

Na internetu najdete celou řadu článků zabývající se legalitou Hackintosh projektů. Tady je jeden z nich: Hackintosh by Brian Fagioli

 

Pokud najdete na stránkách Hackintosh.cz nabídku prodeje počítače Hackintosh – pak se jedná o použitý osobní počítač nabízený jako bazarové zboží. V tomto případě je pořízení takového počítače LEGÁLNÍ!