Lenovo L430

Více
3 měsíců 1 týden zpět #1948 od djangi
djangi COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED Lenovo L430
Zdarec, tak už píšu z Hackintoshe.. :) Zvolil jsem Sierru neboť jsem se s High Sierrou nějak nemohl domluvit už ve virtuálu. Krom toho, že teď malinko bojuju s driverama, tak mě nejvíce děsí, že neběží režim spánku a při "vypnutí" se ntb restartuje. Netuší někdo jak tohle řešit? Pak taková věc jako nastavení jasu apod (grafika - HD4000 běží v pohodě) a stav baterie (to asi bude otázkou googlení dle konktrétního modelu jestli se nepletu). Budu hrozně moc vděčný za jakoukoli radu :-)

Please Přihlásit se or Vytvořit účet to join the conversation.

Více
3 měsíců 1 týden zpět #1949 od djangi
djangi COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED Lenovo L430
Pak teda ještě... Nějak se mi touchpad netekuje jako trackpad :/ čili použití nulové :(

Více
3 měsíců 1 týden zpět #1950 od cehos
cehos COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED Lenovo L430
Ahoj,

pro správnou funkcici stavu baterie a jasu atd. musíš záplatovat DSDT. Pokud používáš Clover. Jakmile nabootuješ do Clover menu zmáčkni a podrž klávesu F4. toto zajistí, že se vyexportují do skryté partition EFI do adresáře Clover/ACPI/ - pak si to nepamatuju přesně ale myslím, že je to adresář DSDT clean (nebo tak nějak, já osobně Clover nepoužívám) soubory DSDT.aml a různé SSDT.aml. tyto soubory je nutné, dle typu NTB záplatovat (např. pomocí MaciASL ) a pak tyto soubory vložit do Clover/ACPI/DSDT patch. A je taky nutné to dát vědět bootloaderu Clover.

tady máš návod: www.tonymacx86.com/threads/guide-lenovo-t430-el-capitan.175935/

Čehoš

Více
2 měsíců 3 týdnů zpět #1963 od djangi
Tak s tím pořád bojuju :-/ běží mi Grafika, baterka (vč. stavu atd), klávesové zkratky až na jas. Za boha nejsem schopný rozjet zvuk, netuším proč... zkoušel jsem několik kextu a ani boha, touchpad jede jako myš a né jako trackpad, takže žádný multitouch, byť by s ním taky neměl být problém, spánek tak nee, ale to může být i tím, že jsem ještě nezaplátoval DSDT.. s tím se taky tak nějak peru..

Více
2 měsíců 3 týdnů zpět #1964 od djangi
Začínám být po těch milionech reinstallech, pokusech atd fakt vyždímaný... Běží téměř vše, krom zvuku... ten běží jen když nahodím záplatu z T430, jenže ntb pak běží max. 2min a hned padá... Ať záplatuju svoje DSDT jak chci, tak ani pípnutí... ani po vymazáni cache... NTB klávesnice reáguje trochu jinak než externí (např. win tlačítko běží na externí jako "command", ale na interní jako kdoví co), pořád mi neběží multitouch, ale za to už běží jas, ikdyž kupodivu ne s klávesovýma zkratkama... Byť hudba, "zvuk" atd na tlačítka reagujou... Asi to vyhodím oknem a konečně se v klidu vyspím...

Vygenerováno za 0.585 sekund